• Witamy na naszej stronie
      • Teatr Szalona Kurtyna
      • Szalona Kurtyna
          • Lekcja biblioteczna

11 kwietnia 2024 roku klasa 3a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych zatytułowanych "Baśnie o wartościach". Podczas dyskusji z panią Marią Koźlicką, korzystając z książki "Kwiat paproci" autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, omawialiśmy temat uczuć. Przeanalizowaliśmy postępowanie głównej bohaterki książki i zdefiniowaliśmy pojęcie szczęścia oraz jego źródło.

• Kolejny dzień Erasmusa+. Greckie tańce i zabawy w pełnym słońcu.

Kolejny dzień poznawania i doświadczania greckiej kultury, obyczajów itradycji, upłynął naszym uczniom na nauce jednego z najbardziejpopularnych tańców greckich - tzw. sirtaki. (nazywanego również tańcem Zorby). W pełnym słońcu, wraz z greckimi rówieśnikami, nasi uczestnicy projektu Erasmus+ podjęli trud utworzenia tradycyjnego korowodu tanecznego, w którym spleceni ramionami przesuwali się - odpowiednio w prawą bądź lewą stronę, by podążać za rytmem muzyki i kolejnością tanecznych kroków. Tańce ludowe to istotny aspekt tradycji i kultury wszystkich społeczności. Cieszymy się, że uczniowie Trójki mogli zgłębić ich tajniki w najbardziej odpowiedni sposób i w najbardziej odpowiednim miejscu. Zdjęcia dowodzą, że udało im się to w 100%.

• Spotkanie z Mazowszem

W środę 10 kwietnia kolejny raz byliśmy na widowisku muzycznym w wykonaniu ZPIT MAZOWSZE. "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA". Dzięki temu pięknemu spektaklowi poznaliśmy rzemiosło ludowe tańce, stroje, hafty, instrumenty. Odwiedziliśmy barwne krainy: Mazowsze, Kurpie, Śląsk, Kaszuby, Wielkopolskę. Ten barwny z pełen energicznych tańców i pięknych śpiewów program nauczył nas szacunku do polskiej kultury i folkloru. Poznaliśmy bogactwo naszej ludowej kultury. Wróciliśmy pełni wrażeń radości i nadziei, że niebawem wrócimy do Karolina na kolejne widowisko.
            MAZOWSZE DZIĘKUJEMY SERDECZNIE.
            DO ZOBACZENIA!
            DZIECI Z KLASY 2C I 3F Z PANIAMI MAŁGORZATĄ GOZDEK I ANNĄ WOJDAK.

• Dzień Bobra

Do klasy III d zawitały bobry, z obszaru Pisi Gągoliny. W inteligentny sposób przedstawiły się multimedialnie, podkreślając swoje zasługi dla środowiska. Pochwaliły się, że mogą przebywać pod wodą nawet kwadrans, więc Trzecioklasiści ich nie pokonają. Bobry opowiadały o swojej ciężkiej pracy jako budowniczy i inżynierowie natury. Budując tamy, przyczyniają się do retencji wód, przyciągają do swoich jezior inne zwierzęta. Pokazały niezwykłe komnaty w żeremiach. Bobry zdradziły Trzecioklasistom, co jest dla nich ważne - rodzina i współpraca z innymi. Na pożegnanie powiedziały: - Do bobrzenia! I odpłynęły…

• Kalimera Żyrardów. Erasmus+

Pierwszy dzień naszych uczniów w greckiej szkole, pierwsze zajęcia językowe. "Pierwsze koty za płoty".
            Atmosfera bardzo przyjazna, serdeczne powitania, rozmowy w języku angielskim na najwyższym poziomie. Spacer korytarzami, zaglądanie do sal lekcyjnych - tylko tłok i hałasnieco mniejszy, gdyż w całej tej szkole uczy się - UWAGA! - 100 uczniów. Poniżej zdjęcia z kolejnego dnia projektu Erasmus+.

• Erasmus+

7 kwietnia tuż po godzinie szóstej rano 20-osobowa grupa uczniów pod opieką 4 nauczycieli wyruszyła do Grecji kontynentalnej, w ramach realizacji projektu Erasmus+. Humory dopisywały wszystkim, nawet wizja ponad 24-godzinnej podróży autokarem nie była dla nikogo przerażająca. W poniedziałek 8 kwietnia, w godzinach popołudniowych, młodzież dotarła bezpiecznie do miejsca docelowego, czyli miejscowości Leptokaria (Riwiera Olimpijska). Przed nimi dwa tygodnie spotkań z rówieśnikami z greckich szkół, zajęcia językowe, wycieczki, zwiedzanie i cudowny czas wolny. Poniżej zdjęcia z wyjazdu i pierwszych godzin pobytu w słonecznej Grecji.

• logo koszykówki
          • Klasy sportowe

W roku szkolnym 2024/2025 - w ramach naboru do pięciu klas pierwszych - zostanie utworzona klasa sportowa o profilu piłki koszykowej, do której można zgłaszać dzieci z rejonu naszej szkoły. Osoby zainteresowane prosimy o dopisanie na zgłoszeniu dziecka adnotacji: "klasa sportowa", przy składaniu dokumentów w sekretariacie szkoły.

• Erasmus+ tuż tuż

Do niedzielnego wyjazdu uczniów i nauczycieli do Grecji (program Erasmus+) zostało już tylko kilka dni. W imieniu wszystkich uczestników wyprawy bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miasta Żyrardowa za przekazanie gadżetów z logo miasta, które uczniowie zabiorą ze sobą i przekażą młodzieży oraz nauczycielom odwiedzanej, greckiej szkoły i tym samym będą promowaćMiasto Żyrardów podczas całego wyjazdu.

• Uwaga Konkurs!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na projekt muralu na elewacji nowo powstającego budynku przy ul. Kacperskiej 6b.

Niech wasze pomysły uświetnią tę inicjatywę i sprawią, że niepowtarzalna twórczość dzieci i młodzieży zostanie szeroko zauważona i utrwalona na lata.

• Powiatowa Gala Sportu

27 marca 2024r. odbyła się Powiatowa Gala Sportu, podczas której uhonorowano najlepsze szkoły i działaczy w sporcie w Powiecie Żyrardowskim za lata 2023/2024

Po pierwsze – uczniów z pasją i zapałem do treningów,

po drugie – inspirujących i motywujących trenerów,

po trzecie - wspierających dyrektorów i samorządowcowców.

• Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W dniu 27 marca odbyły się Miejskie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy oraz sprawdzianem praktycznym z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Miło nam poinformować, że drużyna klas młodszych zajęła I miejsce. Gratulacje dla Neli, Leny, Aleksa z 5d oraz Leona z 5b.